Stolarka aluminiowa

Systemy okienno-drzwiowe

ALUWER Sp. z o.o. jest producentem nowoczesnej i energooszczędnej stolarki aluminiowej.

Ogromne doświadczenie w branży budowlanej pozwala podejmować bardzo wymagające zadania. Realizujemy nawet bardzo złożone i nietypowe projekty. Możemy zaprojektować, dostosować odpowiedni system, wyprodukować i zamontować dowolną fasadę aluminiową, czy aluminiowo-szklaną.

Różnorodność systemów

Ze względu na funkcjonalność, zastosowanie, parametry techniczne czy estetykę wyróżniamy wiele systemów okiennych i drzwiowych w stolarce aluminiowej. Najczęściej stosowanym jest system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną Passive, dedykowany głównie do domów energooszczędnych i pasywnych. Dzięki bardzo wysokiej izolacyjności spełnia wszystkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym.

Firma ALUWER w produkcji stolarki okienno-drzwiowej z przegrodą termiczną, używa profili firmy Aluprof MB-104 Passive, których jakość i izolacyjność potwierdzona jest certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt. Poza stolarką okienną i drzwiową system ten służy również do wykonywania wiatrołapów, witryn czy konstrukcji przestrzennych o doskonałej izolacji termicznej. System cechuje się również dobrą izolacją akustyczną, wodoszczelnością oraz wysoką wytrzymałością konstrukcji.

Systemy okienno-drzwiowe serii MB-86

Innym systemem z przegrodą termiczną o bardzo dobrych parametrach technicznych są systemy z serii MB-86. Jest to system, w którym zastosowano aerożel o doskonałej izolacji termicznej. Do podstawowych zalet tego systemu, poza dobrą izolacyjnością, należy także wysoka wytrzymałość profili, która pozwala na produkcję konstrukcji wielkogabarytowych i ciężkich. System posiada również wiele profili ościeżnic, skrzydeł, słupków wzmocnionych czy kątowych, które pozwalają na dużą swobodę w projektowaniu zabudowy oraz ograniczają konieczność stosowania dodatkowych wzmocnień.

Jednym z odmian systemu MB-86 jest okno z ukrytym skrzydłem (MB-86US). Charakteryzuje się on taką konstrukcją skrzydła, która ukryta jest za profilem ościeżnicy. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć efekt wizualny, polegający na tym, że część otwierana okna jak i stała z zewnątrz wyglądają identycznie. Inną konstrukcją okna z ukrytym skrzydłem produkowaną przez firmę ALUWER jest system MB-70US oraz MB-70US HI (komora centralna wypełniona jest specjalnym wkładem izolacyjnym) a także wariant MB-70SG o bardzo wąskim profilu ościeżnicy.

Systemy drzwiowe

System drzwi harmonijkowych to kolejny przykład zastosowania profili aluminiowych z systemu MB-86. Zewnętrzne drzwi harmonijkowe z systemu MB-86 Fold Line, pozwalają po ich otwarciu, zlikwidować barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Drzwi harmonijkowe mogą być bardzo praktycznym rozwiązaniem, można wybrać sposób ich otwierania (na zewnątrz bądź do wewnątrz budynku, posiadają bardzo wysokie parametry techniczne oraz umożliwiają produkcję konstrukcji o dużych gabarytach.

Aluminiowe drzwi panelowe to nowoczesny i doskonały wygląd. Zewnętrzne drzwi panelowe spełniają nawet najbardziej surowe wymagania techniczne. Profil skrzydła dostosowany jest do łączenia ze specjalnymi wypełnieniami, które od zewnątrz są zlicowane z powierzchnią ościeżnicy. Dodatkowym walorem estetycznym może być zastosowanie ukrytych zawiasów. Do wypełnienia profili stosuje się specjalne panele, które występują w wielu wzorach i kolorach. Istnieje również możliwość wykonywania różnych frezów, ozdobnych aplikacji czy wstawiania szkła zespolonego. Daje to możliwość stworzenia unikalnych drzwi, wyglądających zarówno bardzo nowocześnie jak i bardziej tradycyjnie. Drzwi aluminiowe panelowe są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Możliwość produkcji drzwi aluminiowych o różnych gabarytach, pozwala na swobodną aranżację wejścia do budynku.

Zastosowanie stolarki aluminiowej

Systemy okienno-drzwiowe w stolarce aluminiowej to także systemy dla obiektów zabytkowych. Posiadają one specjalne elementy dekoracyjne nawiązujące wyglądem do okien w budynkach podlegających ochronie konserwatorskiej. Zastosowanie również systemów okiennych o wąskich profilach pozwala zastąpić stare systemy z profili stalowych, zachowując podobny wygląd a znacznie poprawiając izolacyjność termiczną okien i drzwi.

Produkowana przez firmę ALUWER stolarka aluminiowa to także systemy okien otwieranych na zewnątrz, okna antywłamaniowe o wysokim stopniu zabezpieczeń (klasa RC4) przy jednoczesnym zachowaniu estetyki stolarki czy bardzo zaawansowane konstrukcje ognioodporne.

Zapytaj nas o ten produkt